10 věcí, které Vám nikdo nepoví o nakupování společenských a svatebních šatů

1. Snídaně je vlastně nejdůležitější jídlo dne.

Varazit hladová na nákupy je jako sebevražda. Pravděpodobně nebudete potřebovat kila hambergerů a hranolek před tím, než vyrazíte na nákupy, ale ujistěte se, že jste si dala něco k jídlu. Shánění šatů je psychicky i fyzicky náročné (některé šaty mohou vážit dvojnásobek váhy štěněte). Můžete se i zapotit. Takže si dejte něco na doplnění energie.

2. Vybírejte si své společníky moudře.

Většina svatebních salonů ráda přivítá nejen Vás, ale i další hosty. To je vlastně dobrá věc. Konečné rozhodnutí je sice na Vás, ale uvidíte, že budete velmi ráda, když Vám k němu Vaše kamarádky dopomohou. Je skvělé mít kolem sebe důvěryhodné názory, ale pokud je jich příliš mnoho, pak můžete být paralizována strachem z nesprávné volby.


3. Naneste si na sebe o něco výraznější make-up, než je obvyklé

Udělejte radost sama sobě a ráno se udělejte krásná- použijte Vás oblíbený make-up a rtěnku. Dá se předpokládat, že při příležitosti oblečení šatů bude vypadat podobně, takže bude Váš výběr o to jednodušší.

4. Buďte připravena se svléknout

Většina poradců Vám dá při výběru šatů alespoň trochu soukromí, ale proto, že šaty mohou být delikátní, nepraktické, nebo se mohou obtížně oblékat možná budete potřebovat pomoc od některé z Vašich kamarádek. Vezměte si s sebou tudíž spodní prádlo. Doporučujeme klasické kalhotky a podprsenku bez ramínek.

5. Důvěřujte Vaší poradkyni/poradci

Konzultantka/ prodavačka může být starší než Vaše maminka nebo stále svobodná, ale ona tuto práci dělá roky, zná šaty a denně vidí spoustu různých typů postav v šatech takže dokáže velmi dobře poradit. Ujistěte se, že sdílíte základní požadavky (krajka, spodnička, rukávy...), ale buďe otevřena jejím návrhům.

6. Společenské šaty nebo svatební šaty nemusí velikostí přesně odpovídat

Nepropadejte panice. Velikosti svatebních a společenských šatů jsou často odlišné od velikostí šatů pro běžné nošení např. na léto a podobně. Pokud nosíte letní šaty velikosti 8, je možné, že Vám padnou společenské nebo svatební šaty velikosti 12. Zaměřte se na to, jak dobře se v šatech cítíte a ne na číslo na štítku.

7. Zkuste i styl, které původně nebyly na Vašem seznamu přání

Dokonce i když toužíte po krajkových šatech a nechcete se svým názorem uhnout, zkuste jiné typy a materiálu- například hedvábí. Tento krom přeci můžete udělat jen jednou a můžete být sama velice překvapená, jak Vám dané šaty budou sedět.

8. Některá jiná může mít na sobě Vaše šaty

Mluvme reálně: nejste jediná, která chce mít dané šaty na svatbě, plese, nebo jiné společenské události na sobě. Pokud jde do půjčovny, pak se můžete vrátit např. za 2 týdny ještě jednou a určitě narazíte na mnoho dalších kousků, které v půjčovně předtím vůbec nebyly.

9. Nestůjte tam; hýbejte se

Na společenských událostech je spousta chvil, ve kterých budete stát a vést konverzaci. Ale také budete sedět u stolu, nebo se prohánět po tanečním parketu. Pokud si myslíte, že zrovna TYTO šaty jsou vážným uchazečem, pak se projděte po salónu, sedněte si a vyzkoušejte, jak se v nich budete citit v různých polohách.

10. Neplačte

Možná, že Vás přemáhají emoce, možná se Vás Vaše maminka dusí až příliš. Je naprosto v pořádku, že se někdo rozpláče, pak ale dávejte velký pozor na Váš make up, který se může dostat na šaty. Vyčištění některých materiálů od takovýchto skvrn nemusí být hračka.