Jak na dlouhé letní šaty

V roce 1940 začaly hollywoodské star nosit pestrobarevné dlouhé šaty, čímž vznikl zcela nový módní směr maxi šatů, které jsou dnes tak oblíbené všemi generacemi převážně během horkých letních dnů. Návrháři čerpali inspiraci pro tyto dlouhé letní šaty z tradičního oblečení původních Američanů a jihozápadních designů. Ačkoliv tyto šaty brzy vypadly z módy, jejich styl byl opět oživen v šedesátých letech, kdy začaly nosit pestrobarevné dlouhé letní šaty dívky a ženy prakticky ze všech sociálních vrstev.

Obliba dlouhých letních šatů od té doby postupně roste a obzvláště v posledních několika letech si je velice oblíbily nejen zralé dámy, ale i velmi mladé dívky, takže maxi šaty získávají zcela novou generaci fanoušků. Nicméně letní maxi šaty nejsou jen hromada polyesteru, jak tomu bylo před rokem 1970. Dnešní návrháři spoléhají na bavlnu a další jemné a příjemné materiály, které udržují Vaše tělo v chladu a svěží dokonce i v nejteplejších letních dnech. Moderní dlouhé letní šaty navíc nabízení velice lichotivé střihy s velkým množstvím stylů a barev.

V kombinaci s jednoduchými šperky a botami na podpatku dávají tyto šaty ženě, která je obléká vzhled neformální propracovanosti, který je vhodný jak na letní párty, ale dokonce i do kanceláře. S žabkami na nohou pak letní maxi šaty nabízejí způsob, jak zůstat v pohodě a pohodlí na pláži, nebo na letní dovolené.
A jak je to s většími velikostmi? Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nemusíte mít postavu modelky, abyste mohla v dlouhých letních šatech zazářit. Jejich výhodou je totiž volnější tvar, který dokáže dobře skrýt některé nedostatky Vaší postavy. Pokud zvolíte správné doplňky a celkový styl vzhledem k dané události, na kterou se v maxi šatech chystáte, pak zazáříte bez ohledu na Vaši konfekční velikost.