Jak najít levné, ale přitom okouzlující plesové šaty

 

Společenská sezóna je v plném proudu a spousta dívek a žen se těší na ten svůj. Ať už jde o maturitní ples, nebo jakýkoliv jiný. Náklady na ples se mohou vyšplhat do astronomických výšin, ale nutně tomu tak nemusí být. Obzvláště, pokud dokážete sehnat levné, ale krásné plesové šaty. V tomto článku poradíme, jak na to.

 

Projděte nejen kamenné, ale i internetové obchody

 

Nenechávejte nákup šatů na ples na poslední chvíli a předem si projděte několik obchodů. Můžete si například udělat s kamarádkami prima odpoledne a nákupy spojit s posezením v kavárně. V klidu domova si určitě projděte také nabídku internetových obchodů, které nabízí po celý rok velmi zajímavý výběr za přijatelné ceny, které mohou být i o více než polovinu nižší, než v běžných obchodech. V případě nákupu v internetovém obchodě kupujte dostatečně dopředu, abyste mohla případně šaty vyměnit za jinou velikost, pokud Vám nepadnou.

Plánujte dopředu, protože nákup kvalitních šatů na ples za přijatelnou cenu vyžaduje strategii. Je lepší přemýšlet nad jejich volbou předem a následně mít více času pro výběr těch pravých. Sledujte případné slevy, které Vám mohou pomoci zvláště před sezónou a na jejím konci výrazně ušetřit.

Další možností jsou šaty z druhé ruky. Některé stránky jako ebay, aukro, bazos a podobně nabízí šaty různých kvalit a různých stupňů opotřebení. Pokud budete mít štěstí, můžete narazit na parádní kousek za zlomek původní ceny. Obvykle se tyto šaty nosí na ples totiž jen jednou, nebo dvakrát, takže můžete objevit i kousky, které budou jako nové.

Pokud máte zkušenosti s šitím, můžete zkusit vyrobit si plesové šaty sama. To je také nejúspornější způsob, jak mít ohromující a navíc zcela unikátní šaty přesně dle Vaší představy.