Jak se oblékat po 40 a vypadat moderně?

Samozřejmě se můžete oblékat jakkoliv a tak, jakým způsobem se Vám líbí, ale pokud nechcete vypadat, jako když si hrajete na 16-letou, můžou se Vám hodit některé rady, jaké šaty volit po čtyřicítce. Jsou totiž některé záležitosti, kterých by si ženy po čtyřicítce měly být vědomy. Jedná se pouze o obecné zásady a nemusí platit pro všechny. Je důležité se soustředit na vlastní styl a výraz. Přes všechno je důležité uvědomovat si své silné stránky a snažit se je svým oblečením zvýraznit.

Některých věcí je ale vhodné se vyvarovat:

  1. Nenakupujte oblečení, které se nehodí k Vaší postavě, i když se Vám líbí, nebo je trendy v dané sezóně. Je důležité znát své tělo, jeho klady a zápory a podle nich volit šaty.
  2. Nesnažte se být přespříliš výrazná a lesklá. Je hezké míchat dohromady jednotlivé kousky a být v módě trochu hravá, ale nic se nemá přehánět. Lepší je volit kousky, které k sobě evidentně pasují a vypadají prostě šik.
  3. Vyhněte se velmi levným látkám, které obvykle nejsou příliš lichotivé a dlouho nevydrží. Nejlepší je vybírat oblečení a značky, které znáte a víte, že vydrží v dobrém stavu i delší dobu.
  4. Vyhněte se opravdu krátkým šortkám a minišatům, stejně jako roztrhaným džínám a podobně.

 

Naopak některé věci byste určitě měla udělat:

  1. Poznejte Váš styl. Není nic lepšího a důležitějšího, než se oblékat způsobem, který Vás těší i reprezentuje. Pokud máte vlastní styl a pochopíte své tělo, pak bude pro Vás nakupování mnohem jednodušší.
  2. Snažte se držet alespoň několik kvalitnějších kousků ve Vašem šatníku. Ty se sice liší pro každou osobnost, některé důležité kousky jsou víceméně stejné jako například krásné šaty, které Vám dokonale padnou. Neřejděte automaticky na malé černé šaty- mnoho žen nad 40 bude vypadat lépe (a štíhlejší) v barevných šatech. Dále by to pak být elegantní kalhoty v černé nebo šedé barvě, padnoucí sako
  3. Kombinovat designové kousky s těmi obyčejnějšími a nevýraznými