Jak si uchránit spodní část šatů během venkovních akcí

Pokud vyrazíte na jaře či v létě na společenskou akci venku- ať už na zahradě, ve městě, nebo na jakémkoliv jiném prostranství, pak si musíte dávat pozor na spodní část šatů. Neexistuje sice žádný způsob, jak udržet spodní část dlouhých společenských šatů zcela beze skvrny, ale můžete zabránit úplnému zašpinění nebo zničení šatů několika způsoby- zde uvádíme několik z nich:

Kupete si spodničku

Nebude Vás to stát majlant, ale pravděpodobně Vás ušetří od spousty nezvhledných skrvn od trávy, listí, asfaltu atd., které jsou vázány na venkovní aktivní pohyb. Tuto spodničku můžete nosit pod šaty a při chůzi jemně zvednout lejich lem mimo zemi. Spodnička je ideální pro relativně stacionární focení. Tímto způsobem mohou šaty zůstat vícméně nedotčené i po dlouhou dobu.


Použijte list papíru
 
Pokud  jste v nouzi a nenlánovala jste dopředu koupi spodničky, dosáhnete podobného efektu obalením spodní části šatů kouskem papíru, který připnete špendlíky. Ano...nejedná se o velice elegantní způsob, ale při potřebě menšího přebíhání z místa na místo můžete tímto způsobem alespoň částečně spoední část šatů ochránit.


Úprava šatů od švadlenky
 
Samozřejmě je možné spodní část šatů lehce zkrátit, případně např. u svatebních šatů lehce přizvednout tak, aby se spodní část šatů při běžném pohybu a například při tanci nedotýkala zamě. Pokud jste nikdy předtím neměla šaty dlouho oblečené, pak nikdy nevíte, co všechno se může za celé odpoledne a večer stát- proto radíme přibalit několik zavíracích špendlíků pro případ většího problému.


Dejte družičkám práci
 
Jinými slovy- vystačte si s malou pomocí Vašich přátel. Držte spodní část šatů nahoře při pohybu venku. Nezapoměňte využít kamarádky, nebo na svatbě družičky, které Vám pomohou zvednout šaty, nebo ponesou Vaši vlečku dle potřeby.


Sundejte si boty

Dlouhé šaty- obzvláště pak svatební šaty? Pak Hall důrazně doporučuje sundat při pohybu boty. Řádně poznamenejte!

Spray HEM
 
V obchodní síti lze koupit sprej, který po nastříkání na spodní část šatů je dokáže udržet víceméně bez poskvrny. A když už se nějaká skvrna objeví, pak ji lze následně velmi dobře vyčistit. Výhodou je, že není znát linka mezi částí oděvu, kde je takový sprej aplikovaný a kde není.

Snažte se být opatrní
 
Ale samozřejmě ne tak, abyste jen seděla a vzdala se veškeré legrace. Varujeme ženy a obzvláště nevěsty s bílých šatech přes skvrnami z asfaltu, betonu, a podobných. Používejte zdravý selský rozum a vyhněte se problémovým oblastem jako jsou kaluže, bláto apod. Nejdůležitější však je- měla byste si užít každý okamžik krásného dne. Koneckonců- není mnoho skvrn, které by v čistírně nedokázali odstranit.