Jak vybírat a nosit bílé šaty

Bílé šaty bývají jednoduché a osvěžující. Ale nosit bílé šaty je o něco složitější, než se jen barevně odlišit. V tomto článku si popíšeme, jak bílé šaty nosit a jaké k nim volit doplňky.

Za prvé je důležité vybrat si odstín bílé, který vyhovuje Vaší pleti. Není totiž bílá jako bílá. Ne každý může nosit jasné, ostře bílé barvy, ale naštěstí je možno sehnat vhodný odstín pro každý typ pleti:

  1. Chladnější tóny pleti (s modrými a růžovými odstíny) budou dobře vypadat s jasně bílou (protože ta má také chladný tón) a stříbnými doplňky.
  2. Bronzové tóny pleti (s oranžovými, žlutými, nebo červenými podtóny) budou vypadat nejlépe s klasickou bílou nebo ecrou. Obzvláště, když jsou šaty spárovány se zlatými doplňky.
  3. Teplé tóny pleti (tmavě hnědá, světle hnědá, nebo i bledá pleť za předpokladu, že v ní jsou zlaté nebo žluté podtóny) bude nejlépe ladit s béžovou, případně krémově bílou někdy také nazývanou slonová kost.
  4. Pleť s olivovými tóny (s bledě zelenavými tóny, nebo žlutým podtónem bez růžové) vypadá nejlépe s ecrou.

Pokud si nejste jistá, jaký typ pleti máte, pak doporučujeme stoupnout si na jasné, nejlépe venkovní světlo a porovnat Vaši pokožku s listem papíru.

Při výběru samotných bílých šatů volte pevný a neprůhledný materiál. Bílé oblečení dosti často trpí problémem, že je vidět skrze něj. Průhlednost zkontrolujete nejjednodušeji tak, šaty umístíte látku proti světlu, těsně za ní držíte ruku a hned vidíte, nakolik jsou nebo nejsou průhledné. Kupujte pouze takové bílé šaty, pod které máte spodní prádlo, případně buďte připravená, že si budete muset pořídit nové.

Snažte se vybírat spíše volnější šaty. Bílá barva není pro tělo příliš lichotivá, má tendence zvýrazňovat křivky, takže pokud nemáte zcela ideální postavu, doporučujeme volbu volnějších šatů, které na Vás budou vlát a vzdouvat se při vánku. Bílá barva je především o létě, svobodě a čerstvosti, takže se ujistěte, že šaty samotné mají také tyto vlastnosti. Samostatnou kapitolou jsou pak bílé krajkové šaty, které mohou být i obtáhlé na tělo- ale takové modely doporučujeme opravdu jen ženám s bezvadnými a smyslnými křivkami.