Jak vybírat a nosit maxi šaty

Maxi šaty, neboli dlouhé šaty určené především na léto zažívají v posledních letech obrovský boom a našly si své specifické místo ve skříních mnoha žen. Maxi šaty mohou být velmi módním a pohodlným oblečením nejen pro horké letní dny, ale existuje i mnoho dalších možností a stylů, jak je nosit. Důležité je najít ten správný styl maxi šatů, které se hodí k Vaší postavě i pleti a obohatit je správnými doplňky.

Důležité je rozpoznat Váš tvar těla a jeho přednosti, či případné nedostatky. Každé ženské tělo je jiné a správně padnoucím oděvem můžete zvýraznit jeho přednosti, případně skrýt nedostatky. Ať už jste velmi malé postavy, případně máte nějaké to kilo navíc, ve správně zvolených maxi šatech můžete vypadat perfektně. Pokud máte postavu přesýpacích hodin, pak máte prakticky vyhráno a bude Vám sedět téměř jakýkoliv styl- jen je potřeba vybrat správnou barvu šatů, která bude sedět k Vaší pleti. Stejně jako tvar Vašeho těla mohou totiž i styl šatů a jejich materiál ovlivnit výrazně celkový vzhled. Pro letní období a volnočasové aktivity můžete volit výrazné barvy, případně květinové vzory a podobně, pro společenské události, jako může být zahradní svatba volte spíše jednobarevné šaty. Můžete vyzkoušet více barev, případně požádat své přátele, aby zhodnotili, která barva se k Vám hodí nejlépe.

Najděte správnou délku šatů

Velmi důležité je najít správnou délku maxi šatů, která bývá běžně cca od poloviny lýtek až po podlahu. Berte v úvahu, jak moc se chcete v šatech pohybovat- kratší délka je vhodná pro delší procházky, případně pro různé aktivnější dny, délka po zem je v kombinaci se správnou barvou velmi elegantní, ale berte na vědomí, že Vás bude dosti omezovat v pohybu a spodní lem šatů si lehce ušpiníte.